top of page

Pero Mićić: Cilvēki vēlas būt iedvesmotiPero Mićić ir ASV "Profesionālo futūristu asociācijas" dibinātājs, Eiropas Futuristu konferences konsultatīvās padomes vadītājs, konferences “Starptautiskās tendences un nākotnes pārvaldība” valdes priekšsēdētājs.


Nākotne nepastāv un nekad nepastāvēs, bet cilvēki pieņem daudzus lēmumus balstoties par tās izpratni. Futūrista Dr. Pero Mićić viena no populārākajām grāmatām ir “Piecas nākotnes brilles". Tajā ir aplūkotas "nākotnes vadības" un "nākotnes prognozēšanas metožu" pielietošanas grūtības. Autors izklāsta savu "piecu nākotnes briļļu" metaforu. Šo grāmatu un tās noderīgos situāciju piemēru aprakstus iesaka korporatīvo uzņēmumu vadītājiem, privātiem ieguldītājiem un visiem citiem lēmumu pieņēmējiem. Mićić nākotnes analīze pierāda savu noderīgumu. Ar šo grāmatu vairāk varat iepazīties Mićić video lekcijā.
Kā vienam no vadošajiem ekspertiem nākotnes vadībā, mēs viņam uzdevām piecus ekspress jautājumus par nākotni, redzēto un piedzīvoto konferencēs.Jūs tiekat uzskatīts par vienu no pasaules TOP futurologiem. Kādas ir Jūsu lielākās bažas par nākamajiem desmit gadiem?


Es sevi uzskatu par nākotnes menedžeri, nevis futurologu, kas nozīmē, ka es cenšos izprast nākotni un attīstīt pārliecinošu redzējumu un nākotnes stabilu stratēģiju. Mana lielākā baža ir ticības zudums faktiem, loģikai un zinātnei. Brexit un 2016. gada ASV vēlēšanas, kā arī veids kā mūsdienās tiek pieņemti politiski lēmumi, ir patiešām satraucoši. Mums jāatrod stratēģijas un tehnoloģijas, kas mums palīdzētu atgriezties pie patiesības un loģikas.Kurš vai kas ir Jūsu pašreizējais iedvesmas avots?


Vienīgā persona, kas pavisam nesen mani ir iedvesmojusi, acīmredzamu iemeslu dēļ, ir Elon Musk. Tesla, SpaceX, Boring Company, Hyperloop, OpenAl u.c. Šis vīrietis ir sasniedzis tik daudz, ka tas šķiet gandrīz neiespējami. Un rezultāti ir lieliski! Manis paša Tesla tam ir pietiekams pierādījums.Jūs esat sniedzis vairāk kā 1000 lekcijas 25 valstīts no Vašingtonas līdz Singapūrai. Kas, Jūsuprāt, ir galvenais, ko mūsdienās cilvēki vēlas iegūt no konferences apmeklējuma?


Līdz šim esmu piedalījies vairāk kā 1200 konferencēs. Cilvēki vēlas būt iedvesmoti. Jaunas domas un idejas ir tas pēc kā tie alkst. Kā arī cilvēki ir emocionālas pieredzes meklējumos. Tīru saturu var saņemt no grāmatām un tiešsaistes video, taču personīgā emocionālā pieredze ir īpaša.Kas bija pēdējais, kas Jūs pārsteidzis, uzstājoties konferencē?


Pašlaik es savai auditorijai uzdodu jautājumu - cik no viņiem strādā organizācijā ar pārliecinošu vīziju un cik daudz no viņiem tic, ka kolēģi ir informēti par šo vīziju un to auztrautīgi atbalsta. Rezultāti ir prātam neaptverami slikti. Regulāri sastopos ar to, ka tikai 1 – 3 % no cilvēkiem var atbildēt uz abiem jautājumiem ar "jā".Vai ir kādas jaunas inovācijas, kas būtu jāizmanto konferenču nozarē?


Tā kā konferences ir par cilvēku sapulcēšanos un to iedvesmošanu, galvenajam uzsvaram jābūt uz nevainojamu un lielisku pieredzi ar esošajiem risinājumiem un tehnoloģijām. Pārāk bieži projektori ir vienkārši pārāk slikti, ekrāni pārāk mazi un nosaukumi nesalasāmi. Vispirms vajadzētu novērst acīmredzamus trūkumus pirms jaunu inovāciju ieviešanas, lai cilvēki vēl vairāk un vieglāk mijiedarbotos.
Ja vēlaties sazināties ar Dr. Pero Mićić, būsim priecīgi jūs iepazīstināt.#intervija #viedokļulīderi

Meklēt pēc atslēgvārdiem
No tags yet.
Arhīvs
bottom of page