top of page

Jauns modelis veiksmīgas karjeras attīstībā


“Pastāvīgas izmaiņas ir jaunais status quo un nenoteiktība ir vienīgā noteiktība biznesā”, atzīst Skots Steinbergs (Scott Steinberg), pasaulē atzīts futurologs un trendu eksperts. Lai nodrošinātu pastāvīgu karjeras izaugsmi un uzņēmumu attīstību, rītdienas līderiem jākļūst tālredzīgākiem, elastīgākiem un spējīgiem improvizēt.


Lai izzinātu jauno karjeras attīstības modeli, Steinbergs veicis intervijas ar vairāk nekā 120 vadošajiem biznesa pētniekiem, akadēmiķiem un uzņēmumu vadītājiem un secina, ka šis process ir drīzāk instinktīvs. Proti, lai karjera attīstītos veiksmīgi, profesionāļiem jāparedz un jāattīsta “elastīgās prasmes” – plaši pielietojami talanti, piemēram, projektu vadība, kritiskā un dizaina domāšana, komunikācijas prasmes – kuras var viegli pārveidot atbilstoši jebkurai lomai vai nozarei.

Turklāt visvairāk pārsteidzoši ir tas, ka šādu prasmju iegūšanas process bieži vien pieprasa doties šķietami pretrunīgos karjeras virzienos, ņemot vērā iespējas iegūt tūlītēju finansiālu labumu.


Galvenie secinājumi ir šādi:

  • Attīstiet karjeru savā nozarē, nepārtraukti paplašinot savu pieredzi, prasmes perspektīvu.

  • Veiciniet savas karjeru elastīgumu un izturību.

  • Izziniet arī vispārējas prasmes un iemācies pēc iespējas vairāk. Pats galvenais ir iemācīties mācīties.

  • Esiet gatavi krīzes situācijām pirms tās notiek.

  • Nodrošiniet sevi ar prasmēm un resursiem, kas jums nepieciešami, lai spētu improvizēt.

  • Esiet tālredzīgi un domājiet piecus soļus uz priekšu.

  • Izmantojiet atsauksmes, kas iegūtas pēc jūsu darba rezultātiem, lai turpinātu pieņemt pamatotākus lēmumus.


Apkopojot intervijās gūtās atziņas, Steinbergs par veiksmes formulu karjeras attīstībā un panākumu stratēģijā atzīmē trīs virzienus, kas ir tik pat elastīgi kā to ietvertās prasmes – “solis sāņus”, “solis atpakaļ” un “lēciens augšup”. Proti, ja karjera nonākusi strupceļā un nenotiek attīstība, jūs varat virzīties soli sāņus – ieņemt amatu ar ļoti līdzīgu atalgojumu un pozīciju, piemēram, organizācijā, kas piedāvā plašākas attīstības iespējas. Vēl pastāv iespēja virzīties soli atpakaļ un ieņemt mazāk prestižu amatu par mazāku atalgojumu, taču ar iespēju paplašināt savas zināšanas un prasmes citā nozarē. Pārmaiņus jūs varat lēkt augšup, apvienojot zināšanas un prasmes, kas iegūtas pakāpjoties soli sāņus vai atpakaļ, un koncentrēties uz jūsu galveno karjeras mērķi, kas jūs virzīs uz garantētiem panākumiem.


Proaktīva, mērķtiecīga un pastāvīga rīcība ar fleksiblu un stratēģisku pieeju ir mūsdienu karjeras izaugsmes centrā. Kā ilustrē “stretchwork” princips jeb profesionālās izaugsmes mērījumi, karjeras panākumi nav tūlītēji. Tā ir pastāvīga tiltu veidošana ar nākotnes iespējām.


Pirmo reizi Latvijā - lai izzinātu veiksmīgas karjeras priekšnoteikumus, rudenī apmeklē Anitas Gailes meistarklases! Piesakies ŠEIT.Raksta avots: www.entrepreneur.com

Foto: http://startupstockphotos.com/
#darbavide #ideja #karjera

Meklēt pēc atslēgvārdiem
No tags yet.
Arhīvs
bottom of page