top of page

Konferences lektori – kā atrast īstu profesionāli?


Vasara ir īstais laiks, lai plānotu rudens un pavasara sezonu pasākumus un tiem izvēlētos talantīgus un profesionālus lektorus. Kas jāņem vērā lektoru izvēlē?


Pasākuma galvenie lektori jāizvēlas ļoti vērīgi un gudri. Auditorijas attieksme pret lektoru ļoti būtiski ietekmēs konferences tēlu un uzticamību. Runājot par konferences programmas uzbūvi, veiksmīgs modelis ir konferenci atklāt ar spēcīgu un vienlaikus nedaudz provocējošu lektoru, savukārt konferences noslēgumā auditoriju pārsteigt ar emocionālu un iedvesmojošu stāstu. Šāda veida modelis nosaka konferences toni un sniedz auditorijai pareizi mērķētu vēstījumu – vispirms “pamodināt”, provocēt, aizdomāties, liek iziet ārpus komforta zonas, taču noslēgumā ar iedvesmas stāstu “paceļ”, pamudina uz pārmaiņām un konkrētu rīcību.


Šeit atradīsiet checklist, kurā vērts ieskatīties pirms lektoru izvēles:


  • Atbilstība – prezentācijas satura jāatbilst konferences problemātikai un aktualitātei.

  • Aktualitāte – lektora zināšanām un pasniegtajai informācijai jābūt “svaigai”, jāsatur jaunākās tendences, aktualitātes un statistika. Dati nedrīkst būt novecojuši un jau vairākkārt dzirdēti.

  • Pielāgošanās – “iekonservēti” stāsti bez izpratnes par mērķauditorijas specifiku nespēj aizkustināt – jāseko līdzi, lai lektora prezentācija būtu atbilstoša auditorijas gaidām, pieredzei un zināšanu līmenim.

  • Harizma – lektora prezentācijas prasmes spēlē ļoti būtisku lomu – harizma, enerģētika un pārliecība noteikti nostrādās!

  • Iesaiste – ja lektora uzstāšanās nebūs tendēta uz auditorijas iesaisti, diez vai šis būs pats veiksmīgākais lektors, ko izvēlēties. Jautājumu uzdošana, diskusiju veidošana, video, nelielas darbnīcas un tamlīdzīgas aktivitātes noteikti auditorijas acīs būs vērtīgs lekcijas papildelements.


Lai šos punktus ievērotu un būtu pārliecināts, ka lektors tiem atbildīs, pameklē lektora uzstāšanās video, prezentācijas, ievāc atsauksmes no citiem lektoriem un pasākumu dalībniekiem.

Kad profesionāls, harizmātisks un atbilstošs lektors Tavam pasākumam ir atrasts, neaizmirsti, ka ir būtiski lektoram nodot izsmeļošu informāciju par pasākuma auditoriju, vēlmēm un to, ko no viņa sagaidi. Pasākuma galvenajai lekcijai atvēli vismaz 45 minūtes. Lai veicas!Avots: www.velvetchainsaw.com

#konference #pasakums #ideja

Meklēt pēc atslēgvārdiem
No tags yet.
Arhīvs
bottom of page