top of page

Atskats: VIEDA DARBA VIETA kā jauna platforma diskusijām


8. jūnijā Dizaina fabrikā Pārdaugavā vienuviet pulcējās profesionāļi no uzņēmumiem un organizācijām, kam rūp sava darba vieta. Darba vieta, kas spēj noturēt un piesaistīt labākos speciālistus. Darba vieta, kas ir vieda un motivējoša. Darba vieta, kas izprot savu darbinieku vajadzības, pirms tās ir radušās, un piedāvā mūsdienīgus, personīgus un radošus risinājumus.


Simpozijā “VIEDA DARBA VIETA” kopīgi atklājām jaunu platformu diskusijām par darba devēja un darbinieka sadarbības modeli. Ar vairāk kā 10 lektoru un atzinību guvušu ekspertu stāstiem, pieredzi un piemēriem apskatījām tādas tēmas kā talantu vadība, darba devēja tēla veidošana, veselīgas organizācijas izveides mehānismi, darba vides dizains, iekšējās komunikācijas instrumenti u.c.


Simpoziju atklāja Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors Mortens Hansens ar stāstījumu par situāciju Latvijas darba tirgū, ieskicējot iespējamo scenāriju nākotnē un minot, ka pret augsti kvalificētu un izglītotu darba spēku, lai tas nepamestu valsti, drīz vien būs jāattiecas kā pret dižciltīgajiem. Lekcija burtiski pamodināja auditoriju, liekot aizdomāties par patieso situāciju un aptverot, kas sagaidāms tuvā nākotnē.


Pasākumu turpināja viena no simpozija moderatorēm, darba devēja tēla konsultāciju uzņēmuma “ERDA” vadītāja Zane Čulkstēna ar stāstu “Uzņēmuma stratēģija – darbinieks”, akcentējot, ka darba devēja tēlam un kopējam konceptam jāvijas viscaur kandidāta un darbinieka pieredzei. Tam jābūt daļai no zīmola, produkta un pakalpojuma. Zane Čulkstēna atzīst: “Simpozijā vēlreiz pierādījās tas, cik svarīgi uzņēmumiem ir jautājumi par atbilstošāko kandidātu piesaisti, darbinieku motivēšanu un viņu ilgtermiņa labsajūtu. Tas patiešām ir un būs aizvien aktuālāks jautājums gan demogrāfiskas, gan globālās, gan tehnoloģiskās situācijas kontekstā. Tādēļ jo īpaši liels prieks būt daļai no pasākuma, kurā pulcējas darba devēji, kam rūp savi darbinieki, un lektori, kuriem ir iedvesmojoša pieredze.


Nikita Kazakēvičs no uzņēmuma “Nova Batlic” runāja par četrām talantu super-spējām, kas var palīdzēt uzņēmumiem pieņemt pareizos lēmumus attiecībā uz jaunu darbinieku piesaisti, savukārt Inese Andersone dalījās pieredzē ar GatewayBaltic veiksmes stāstu un to, kā savu organizāciju tāpat kā cilvēka organismu uzturēt veselīgu. Dzirdējām arī divus case study – Ance Rancāne (TBWA Latvia) un Oļeg Karpušenko (Premier Restaurants Latvia) dalījās pieredzē par to, ka darbs ar mītiem ir McDonald’s kā darba devēja realitāte gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Taču “Cēsu Alus” personāla vadītāja Daiga Ozoliņa-Punāne stāstīja, kā uzņēmuma vērtības izmaina fokusu, kā veidot nepārtrauktas attīstības kultūru un kā izveidot dzīvīgu uzņēmumu. Daiga pēc pasākuma dalās iespaidos: “Man galvenais bija sajūta. Ienākot telpā, mani apņēma ļoti laba gaisotne, patika, ka ir brīvi, nav stīvi. Ēdiens garšīgs, cilvēki forši. Manuprāt, profesionāli nostrādāts!


Pavisam atšķirīgu nokrāsu pasākuma piešķīra Aigara Zelmeņa, interjera salona “Krassky” vadītāja, stāsts par darba vietas dizaina un iekārtojuma ietekmi uz darbinieku produktivitāti, pareiza plānojuma izvēli atkarībā no darba pienākumu specifikas. Vadības koučs un apmācību vadītāja Iveta Apine stāstīja par organizāciju kā dzīvu sistēmu un to, kā būt veiksmīgam, veidojot, vadot vai strādājot organizācijā.


Savukārt simpozija moderatore, pārmaiņu arhitekte Anita Gaile un TNS klientu attiecību vadītāja Alise Lāce vadīja praktisku darbnīcu par iekšējās komunikācijas instrumentiem un deva padomus, kā radīt vidi, kur darbiniekiem ir iespējas paust savu viedokli un kā uzņēmuma vadībai veiksmīgāk uz to atbildēt. Alise Lāce par pasākumu: "Pēc “VIEDAS DARBA VIETAS” ir sajūta par labi pavadītu dienu. Pasākums bija saistošs, saturīgs, interesants un izklaidējošs – viss vienuviet, pateicoties interesantiem stāstiem un labiem stāstītājiem!


Simpoziju noslēdza Valmieras Drāmas teātra vadītāja Evita Ašeradena ar stāstu “Demokrātiska diktatūra – radošas vides motivācijas mehānisms”, daloties pieredzē, kā tik radošā iestādē kā teātrī veicas ar darbinieku piesaisti un noturēšanu.


iDEA HOUSE events komanda saka lielu paldies simpozija ģenerālsponsoram “CV-Online Latvia”, sponsoriem “PHD Latvia” un sporta bāram “Optibet”, kā arī visiem lektoriem un dalībniekiem un aicina sekot līdzi jaunumiem, lai uzzinātu par turpmākajiem “VIEDA DARBA VIETA” pasākumiem!

#pasakums #stāsts #konference #ideja

Meklēt pēc atslēgvārdiem
No tags yet.
Arhīvs
bottom of page