top of page

Eiropas digitālo tehnoloģiju brīnumbērns – Laurena Boila

​​

Foto: www.emercoleman.com

Veiksmīgu mājaslapu un aplikāciju izveide, vairāki starptautiski apbalvojumi, uzstāšanās ietekmīgās konferencēs – šķiet pavisam ierasts ievads stāstam par panākumiem bagātu personību. Taču šajā stāstā ir kāds būtisks “bet”. Galvenajai varonei ir tikai 11 gadu. Laurenu Boilu (Lauren Boyle) no Dublinas var salīdzināt brīnumbērnu Mocartu tālajā 18. gadsimtā. Atšķirība vien tāda, ka Laurenas aizraušanās ir programmēšana un tehnoloģijas, turklāt meitene ir apņēmības pilna ar aizraujošo tehnoloģiju pasauli iepazīstināt arī savus vienaudžus.


Laurena ar programmēšanu sāka aizrauties pirms diviem gadiem, kad pievienojās vietējam Dublinas “CoderDojo” klubam. Iegūstot pirmo pieredzi, meitene kļuva par mentori citiem skolniekiem un izveidoja vairākas mājaslapas un aplikācijas, kas dažu mēnešu laikā sasniedza tūkstošiem apmeklētāju. Rezultātā meitenes izstrādātā platforma “Cool Kids Studio”, kas aptver trīs interneta vietnes bērniem vecumā no 3 līdz 12 gadiem, ieguva Īrijas interneta asociācijas balvu par izcilību “Next Generation Award for Excellence”. Veselīgi ēšanas paradumi, bērniem gluži noderīgas sadzīviskas prasmes, piemēram, kā iegūt jaunus draugus, ko darīt lietainā dienā vai kā sevi aizstāvēt pret vienaudžu ņirgāšanos, ir tēmas, par ko Laurena stāsta saviem lasītājiem, ieinteresējot ne tikai vienaudžus, bet arī vecākus un skolotājus.


Turklāt ar šo apbalvojumu meitenes ceļš uz panākumiem ir tikai sācies. 2014. gadā globālās iniciatīvas “European Ada Awards” ietvaros, kur apbalvo gada veiksmīgākās sievietes un meitenes digitālo tehnoloģiju jomā, Laurena ieguva titulu "European Digital Girl of the Year 2014". Par saviem panākumiem, idejām un sirdslietu meitene stāsta šī gada vasarā notikušajā inovāciju, tehnoloģiju un zinātnes konferencē "Inspirfest 2015".


Tehnoloģijas un inovācijas šobrīd ir ļoti aktuāls temats arī pie mums. Ja arī Tu vēlies būt uz inovāciju viļņa, gūt iedvesmu un uzzināt, kā biznesu veiksmīgi un droši virzīt pretī sasniegumiem – Tev noteikti 23. oktobrī ir jābūt Ķīpsalā Biznesa Inovāciju konferencē "RIGA COMM 2015"! Vairāk informācijas: www.rigacomm.com

#ideja #stāsts

Meklēt pēc atslēgvārdiem
No tags yet.
Arhīvs
bottom of page